«Безпечне зарегулювання весняної повені та підтримання побутових рівнів на річках Базавлук, Томаківка і Білозерському лимані»

Практично повна відсутність паводкових вод на водозбірних площах річок Базавлук, Томаківка та Велика Білозерка навесні 2020 року дозволила гідротехнічним спорудам Нікопольського УЗМДВ працювати у режимі літньої межені, а не весняної повені.

Рівні води на регулюючих водосховищах, Білозерському лимані та придамбових водоймах знаходились у межах позначок, характерних для посушливої пори року,  підняття рівнів не спостерігалось протягом усієї весни.

Насосні станції захищених масивів Каховського водосховища навесні 2020 року перекачали води на 11млн.м.куб. менше, ніж за той же період 2019 року, хоча і 2019 рік характеризувався відсутністю паводкових явищ.

Така ситуація полегшила роботу колективам експлуатаційних дільниць, які у повному обсязі провели підготовчі заходи згідно «Плану дій щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2020 році».

Що стосується роботи у період літньої межені, то рівні води у річках Базавлук, Томаківка та Білозерському лимані, а також у придамбових водоймах, знаходяться на побутових позначках, передбачених «Режимами роботи» цих водних об’єктів. І, хоча у червні місяці за три доби випала півторамісячна норма опадів, перешкод у роботі насосних станцій не виникало, надзвичайних ситуацій  зафіксовано не було. Місцеві громади, з одного боку, задоволені відсутністю високих рівнів о весняній порі року,  коли паводкові води підтоплювали приватні домоволодіння, а з іншого, у період літньої спеки вимагають збільшити об’єми санітарних попусків через регулюючі споруди №6 і №14, щоб уникнути застійних явищ у зарегульованих частинах річок Томаківка і Базавлук. На початок серпня корисні об’єми Миколаївського та Шолоховського водосховищ становлять 4,2 млн.м.куб. та 28 млн.м.куб. відповідно, але збільшувати витрати води з водосховищ Управління не планує, оскільки це збільшить об’єми перекачуваної насосними станціями води та витрати на оплату електроенергії.

Leave A Comment

Ваш адрес email не будет опубликован.