«Рівенний режим водних об’єктів у період літньої межені»

Жителів центральних і південних регіонів України вже не дивують щорічні температурні рекорди, аномальна спека та довгі бездощові періоди влітку. От і 2020 рік замість весняного паводку приніс надмірні опади у червні та спекотний, майже бездощовий, липень.

Середньодобові температури повітря перевищували норму: у травні – на 0,7 оС; у червні – на 4,3 оС; у липні – на 1,8 оС.

Кількість атмосферних опадів у травні була меншою за норму на 4 мм, у червні – більшою на 71,8 мм, а у липні – меншою на 27 мм.

Рівні води у Каховському водосховищі протягом травня, червня та липня коливались у межах позначок 15,48 м (20.05.2020) – 15,76 м (25.06.2020), припливів з Дніпровського водосховища був нижче середньобагаторічних показників, тому рівень води так і не досяг позначки НПР – 16,00м.

Низька водність річок Базавлук, Томаківка і Велика Білозерка разом з надмірним випаровуванням, обумовили низькі рівні Шолоховського і Миколаївського регулюючих водосховищ та Білозерського лиману. Рівень води у Шолоховському водосховищі досяг позначки 24,72 м у травні, а з початку червня поступово знижувався до позначки 24,42 м наприкінці липня при НПР 31,2 м; у Миколаївському водосховищі рівень досяг позначки 14,47 м у червні і до кінця липня знизився до позначки 14,29 м при НПР 16,00 м. Скиди води з регулюючих водосховищ протягом травня – липня не проводились, окрім незначного санітарного попуску у нижній б’єр.

Рівень Білозерського лиману у травні знаходився на мінімальній позначці 6,79 м і поступово зростав до позначки 7,14 м наприкінці липня. Білозерська насосна станція перекачку води у Каховське водосховище не здійснювала, працювала лише насосна станція зрошення Кам’янського МУВГ.

На захищених масивах протягом двох літніх місяців приплив води до насосних станцій складав 3,9 млн.м.куб. у червні  та 4,3 млн.м.куб. у липні, що на 1,5 млн.м.куб. менше, ніж за цей же період минулого року.

Отже, як і минулого року, літня межень у перші два місяці літа 2020 року була низькою і, за прогнозами на серпень, буде ще нижчою.

Leave A Comment

Ваш адрес email не будет опубликован.