«Яким був паводок навесні 2020 року»

Підводячи підсумки показників роботи гідротехнічних споруд та рівенних режимів навесні 2020 року складається враження, що період літньої межені йшов попереду весняного водопілля.

На водних об’єктах Каховського водосховища у зоні діяльності Нікопольського УЗМДВ протягом березня – травня рівні води не перевищували середньобагаторічних мінімумів:

  • У басейні р. Базавлук на Шолоховському регулюючому водосховищі у верхньому б’єфі рівні води були у межах 24,61 — 24,73 м БС при НПР 31,2 м БС, а у придамбовій водоймі і підвідному каналі Базавлуцької насосної станції – від 3,81 до 4,50 м БС при НПР 4,75 м БС;
  • У басейні р. Томаківки на Миколаївському регулюючому водосховищі у верхньому б’єфі рівні води були у межах 14,18 – 14,42 м БС при НПР 16,00 м БС, а у придамбовій водоймі і підвідному каналі Томаківської насосної станції – від 6,61 до 7,34 м БС при НПР 8,25 м БС.
  • У басейні р. Велика Білозерка на Білозерському лимані та підвідному каналі Білозерської насосної станції рівні води були у межах 6,79 – 7,26 м БС при НПР 7,50 м БС.

Такі рівні перш за все обумовлюються  аномально теплою зимою 2019-2020 років, незначними опадами та відсутністю основного чинника весняного стоку – снігових запасів. Кількість опадів у весняні місяці була вдвічі меншою за середньобагаторічну норму.

Проте, підготовку до пропуску весняного паводку на захисних гідротехнічних спорудах, насосних та компресорних станціях Нікопольського УЗМДВ було проведено у повному обсязі, згідно затвердженого «Плану дій щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2020 році», надзвичайних ситуацій не виникало.

Перший місяць літа, навпаки, приніс значні опади по всіх регіонах держави, особливо постраждали від дощових паводків західні і південно-західні області. На водозбірних площах Каховського водосховища опади перевищили середньобагаторічну норму у 1,5 – 2 рази, але негативних наслідків зафіксовано не було, усі об’єкти інфраструктури Нікопольського УЗМДВ працювили у штатному режимі, надзвичайних ситуацій не виникало.

Leave A Comment

Ваш адрес email не будет опубликован.