Підводячи підсумки показників роботи гідротехнічних споруд та рівенних режимів навесні 2020 року складається враження, що період літньої межені йшов попереду весняного водопілля.
На водних об’єктах Каховського водосховища у зоні діяльності Нікопольського УЗМДВ протягом березня – травня рівні води не перевищували середньобагаторічних мінімумів:
- У басейні р. Базавлук на Шолоховському регулюючому водосховищі у верхньому б’єфі рівні води були у межах 24,61 — 24,73 м БС при НПР 31,2 м БС, а у придамбовій водоймі і підвідному каналі Базавлуцької насосної станції – від 3,81 до 4,50 м БС при НПР 4,75 м БС;
- У басейні р. Томаківки на Миколаївському регулюючому водосховищі у верхньому б’єфі рівні води були у межах 14,18 – 14,42 м БС при НПР 16,00 м БС, а у придамбовій водоймі і підвідному каналі Томаківської насосної станції – від 6,61 до 7,34 м БС при НПР 8,25 м БС.
- У басейні р. Велика Білозерка на Білозерському лимані та підвідному каналі Білозерської насосної станції рівні води були у межах 6,79 – 7,26 м БС при НПР 7,50 м БС.
Такі рівні перш за все обумовлюються аномально теплою зимою 2019-2020 років, незначними опадами та відсутністю основного чинника весняного стоку – снігових запасів. Кількість опадів у весняні місяці була вдвічі меншою за середньобагаторічну норму.
Проте, підготовку до пропуску весняного паводку на захисних гідротехнічних спорудах, насосних та компресорних станціях Нікопольського УЗМДВ було проведено у повному обсязі, згідно затвердженого «Плану дій щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2020 році», надзвичайних ситуацій не виникало.
Перший місяць літа, навпаки, приніс значні опади по всіх регіонах держави, особливо постраждали від дощових паводків західні і південно-західні області. На водозбірних площах Каховського водосховища опади перевищили середньобагаторічну норму у 1,5 – 2 рази, але негативних наслідків зафіксовано не було, усі об’єкти інфраструктури Нікопольського УЗМДВ працювили у штатному режимі, надзвичайних ситуацій не виникало.